Aktualności

Policjanci, motocykliści oraz dzieci świętują mikołajki

Data publikacji 06.12.2016

Strzeleccy policjanci wspólnie z motocyklistami z klubu Motocyklowego Blue Knights Poland IX wzięli udział w akcji promowania bezpieczeństwa wśród dzieci. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Strzelcach Krajeńskich mundurowi zagwarantowali dzieciom wiele atrakcji.

Promowanie bezpieczeństwa wśród dzieci jest najważniejszym aspektem powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Każde spotkanie z najmłodszymi jest dla służb mundurowych okazją do przekazania im prostych porad na temat bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły.

Spotkanie takie odbyło się we wtorek /6 grudnia 2016 r./ w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Strzelcach. Już po raz kolejny policjanci  wspólnie z  motocyklistami z klubu Blue Knights Poland IX, zrzeszającego aktualnych i byłych mundurowych przygotowali dla niepełnosprawnych pociech wiele atrakcji. Chociaż za oknami brak śniegu to do szkoły zawitał Święty Mikołaj i każde dziecko otrzymało paczkę ze słodkościami. Policjanci, podczas święta mikołajkowego, przygotowali  krótki tor, na którym dzieci  w auto-chodzikach  próbowały go pokonać.  To jednak w połączeniu z alko- i narkogoglami, ukazującymi świat po spożyciu alkoholu i narkotyków, pokonanie toru było już trudniejsze. Oprócz mikołajkowych prezentów od Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  czekała na dzieci jeszcze jedna niespodzianka.

Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Krajeńskich podinsp. Przemysław Muszyński wraz z motocyklistami z klubu Blue Knights Poland IX wspólnie wręczyli kamizelki oraz opaski odblaskowe w celu poprawienia widoczności dzieci idących do i ze szkoły.

Święto Mikołajkowe w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przebiegło w bardzo miłej atmosferze, na twarzach dzieci zagościł uśmiech, który sprawił policjantom oraz motocyklistom dużo satysfakcji.

 

sierż. Sebastian Warzecha

KPP Strzelce Kraj.

tel.  695 885 348

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union