Aktualności

Widoczny senior

Data publikacji 30.11.2016

Okres jesienno-zimowy to czas największego zagrożenia dla pieszych na drodze. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców policjanci spotkali się z seniorami gminy Sulęcin.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców policjant Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie spotkał się z seniorami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu osób starszych w ruchu drogowym. St. asp. Paweł Kostka przypominał o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa, o których powinni pamiętać uczestnicy ruchu drogowego. Szczegółowo omówił przepisy dotyczące pieszych i rowerzystów, a także zasady przechodzenia przez jezdnię, poruszania się rowerem po drogach, jak również skutki nie przestrzegania przepisów prawa z ich udziałem. Podczas prelekcji policjant szczególna uwagę zwrócił na konieczność noszenia elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność osoby poruszającej się po drodze.

Na zakończenie uczestnicy prelekcji otrzymali opaski i zawieszki odblaskowe, które zostały zakupione z funduszy Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy.

 

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union