Aktualności

Dzieci odwiedziły Komendę Policji

Data publikacji 30.01.2017

Strzelecką komendę zwiedzili uczniowie szkoły podstawowej. Oprócz przyglądania się pracy policjantów z bliska, dla dzieci przygotowano szereg innych atrakcji, które wywołały na ich twarzach wiele uśmiechów.

W piątek 27 stycznia br. Komendę w Strzelcach Krajeńskich odwiedziły dzieci ze szkoły Podstawowej w Strzelcach Krajeńskich. Zwiedzanie komendy rozpoczęło się od stanowiska kierowania, gdzie dyżurni Policji przyjmują zgłoszenia. Dzieci, także mogły zobaczyć pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Uczniowie ujrzeli salę odpraw, w której policjanci codziennie przygotowują się do służby. Po zwiedzeniu poszczególnych wydziałów, dzieci wraz z opiekunami udali się na spotkanie przygotowane przez profilaktyka strzeleckiej jednostki. Policjantka sierż. Ewelina Kowalczyk omawiała różne kwestie dotyczące bezpiecznego zachowania podczas ferii podkreślając niebezpieczeństwo dzikich lodowisk. Z wykorzystaniem tzw. autochodzików dzieci uczyły się prawidłowych i bezpiecznych zachowań na drodze. Dodatkowo przy użyciu alko i narkogogli przekonali się jak trudne i niebezpieczne jest kierowanie pojazdem po spożyciu środków odurzających.

Podczas spotkania rozdane były elementy odblaskowe, które z pewnością przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci. Mundurowi tłumaczyli dzieciom, w jakich miejscach będą mogły swobodnie i bezpiecznie bawić się oraz spędzać czas wolny z rówieśnikami, a przede wszystkim kwestie niebezpieczeństw jakie kryją się podczas zabaw w rejonach dróg. Na koniec dzieci miały możliwość usiąść za kierownicą radiowozu. Spotkanie dzieci w Komendzie przebiegło w miłej atmosferze. Na twarzach pociech zagościł uśmiech, który sprawił policjantom wiele satysfakcji.

 

sierż. Sebastian Warzecha

KPP Strzelce Kraj.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.41 MB)

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union