Aktualności

110 km/h na tzw. „90”, brak uprawnień i ponad 3 promile alkoholu

Data publikacji 16.01.2017

Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali kierowcę, który na trasie Długie-Ługi jechał z prędkością 110 km/h na tzw. „90”. Jak się okazało kierowca miał ponad 3 promile alkoholu oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Niestety w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy za nic mają sobie przepisy ruchu drogowego. Szczególnie niebezpieczne są przypadki, gdzie kierowcy decydują się na zbyt szybką jazdę oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. W  2016 roku w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości zatrzymano do kontroli drogowej 4245 kierujących w tym 76 zatrzymanych prawa jazd oraz 35 kierujących, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowania wsiedli za kółko po spożyciu alkoholu. Nadmierna prędkość i alkohol są najczęstszymi powodami wypadków i tragedii na drogach. Dlatego też strzelecka drogówka dalej konsekwentnie stara się eliminować z ruchu drogowego niebezpiecznie jeżdżących kierowców.

W niedzielę tj. 15 stycznia 2016 roku podczas patrolu gminy Dobiegniew,  zauważyli pojazd VW Polo, który pędził  110 km/h na trasie Długie-Ługi. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych VW Polo został zatrzymany do kontroli drogowej. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi kat. B, a z pojazdu wydobywała się silna woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości, urządzenie wykazało ponad 3 promile alkoholu. Na szczęście jego niebezpieczną jazdę w porę zakończyła kontrola drogowa.

47-letni mieszkaniec gminy Choszczna za jazdę w stanie nietrzeźwości za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Dodatkowo ukarany został mandatem w kwocie 600 złotych a jego konto wzbogaciło się, o 2 punktów karnych.

 

sierż. Sebastian Warzecha

KPP Strzelce Kraj.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.87 MB)

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union