Aktualności

Pędził 108 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 16.01.2017

Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym jechał 108 km/h. Niebezpieczny rajd uwiecznił policyjny video rejestrator zamontowany w nieoznakowanym radiowozie. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 68 km/h w terenie zabudowanym kierowca stracił prawo jazdy.

W niedzielę /15 stycznia br./ strzeleccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego patrolujący miejscowość Dobiegniew, zauważyli pojazd VW Passat, który pędził 108 km/h w terenie zabudowanym. Niebezpieczną jazdę uwiecznił policyjny video rejestrator zamontowany w nieoznakowanym radiowozie. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że nieodpowiedzialnym kierowcą jest 65-letni obywatel Niemiec. W tej sytuacji policjanci nie mieli najmniejszych wątpliwości i zatrzymali jego prawo jazdy na 3 miesiące. To jednak nie koniec konsekwencji jakie poniósł kierowca VW Passata. Policjanci za popełnione wykroczenie nałożyli na niego mandat w kwocie 500 zł i 10 punktów karnych.

Podsumowując  rok  2016  w powiecie strzelecko-drezdeneckim doszło do 459 kolizji drogowych, 42 wypadków drogowych, 3 osób zabitych i 51 osób rannych. Nieodpowiedzialność kierowców polegająca na jeździe w stanie nietrzeźwości  oraz przekroczeniu prędkości jest główną z przyczyn wypadków drogowych. Dlatego policjanci z powiatu strzelecko-drezdeneckiego w dalszym ciągu będą eliminować kierowców  rażąco łamiących przepisy ruchu drogowego. 

sierż. Sebastian Warzecha

KPP Strzelce Kraj.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.77 MB)

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union