Konkurs z nagrodami nr 05 - Rozstrzygnięty

Data publikacji 04.12.2013

Zwycięzcą konkursu została Pani Stefania S. z Lewic w woj. opolskim.

Wyróżniona odpowidź:

Niezwykła przygoda pluszowych zajączków

Skończyły się wakacje i mała Tosia niechętnie wracała od dziadków do domu. Pakowała się w ostatniej chwili i przez nieuwagę pozostawiła u dziadków swoje małe kochane pluszowe króliczki roztropnego Szaraczka i szalonego Buraska.

Króliczki czekały na Tosię całą noc, a rano postanowiły, że nie będą dłużej czekać i wyruszają do miasta, do Tosi. Idąc przez wieś przyglądały się znajomym domom, witały się ze znajomymi zwierzątkami. Droga do miasta nie dłużyła im się, bo co chwilę napotykali na dziwne i niespotykane rośliny, drzewa i zwierzęta. Wszystkiemu bardzo dokładnie się przyglądali. Gdy weszli do miasta ich przyjemna podróż zaczęła się robić niebezpieczna.

Wszędzie panował ogromny ruch, auta jeździły tam i z powrotem, ludzie nie spoglądali pod nogi, tylko gdzieś bardzo się spieszyli.

- Tak... westchnął przezorny króliczek Szaraczek , taka podróż bez Tosi, bez naszej opiekunki jest bardzo niebezpieczna... Szalony króliczek Burasek tylko się uśmiechnął, jemu ten ruch bardzo się podobał.

Wreszcie w oddali zobaczyli dom Tosi trzeba było przejść jeszcze tylko dwie ulice, serduszka króliczków szybko zaczęły bić z radości.

- Jeszcze tylko przejście na światłach, o czerwone musimy poczekać mówi Szaraczek ale Burasek nie słucha przyjaciela tylko szybko przebiega przez ulicę. Nagle auta zaczęły hamować, trąbić, przestraszeni kierowcy kiwali palcem Buraskowi, na szczęście nic się nie stało a mogła być katastrofa!

Blady i wystraszony Burasek czekał na przyjaciela ze spuszczona główką. Szaraczek skarcił Buraska i delikatnie go przytulił...

- No ucieszył się Szaraczek domek coraz bliżej, trzeba tylko przejść przez ulicę po pasach i już jesteśmy w domu.

- Na to Burasek się odzywa: po co po pasach jak tu mamy bliżej i już przygotowuje się do przejścia w niedozwolonym miejscu, w ostatniej chwili złapał go Szaraczek za łapkę ale nie obyło się bez strat, jadący samochód który nie zdążył się zatrzymać, wyrwał w łapce pluszaka ogromną dziurę!

- O rany! jak ja teraz pokażę się Tosi? Czy ona jeszcze będzie chciała się ze mną bawić? A może wyrzuci mnie na śmieci? Króliczek siedział na chodniku i płakał.

- Jak mogłem być taki nieostrożny? Chlipał... Nagle ktoś wziął oba króliczki na ręce, już chciały krzyczeć, gdy nagle zobaczyły radosną twarz Tosi.

- Przepraszam że o was zapomniałam- powiedziała, Burasku znowu nie słuchałeś Szaraczka. Dzisiaj opatrzymy ranę, a od jutra powtarzasz zasady bezpieczeństwa na drodze, by taki wypadek nie miał już miejsca.

W drodze do domku Burasek pomyślał - ja też chcę być taki mądry i przezorny jak Tosia i Szaraczek i nie chcę mieć już nigdy poszarpanej łapki...

Stefania S.

 

Zadanie  5  skierowane do seniorów (60+) pn. „Bezpieczny senior”:

Kampania pod hasłem „Kieruj się rozsądkiem” między innymi jest skierowana do seniorów. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy kolejne zadanie konkursowe:

Proszę napisać krótkie opowiadanie skierowane do dzieci (np. wnuka/wnuczki) na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze.           

 

Opowiadanie należy przesyłać do dnia  2 marca 2014 roku do godz. 24:00 na adres internetowy: konkurs.brd@policja.gov.pl lub pocztą na adres: Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego KGP, Wydział Profilaktyki, ul. Puławska 148/150, 02-624 WARSZAWA, z dopiskiem KONKURS BRD

 

Osobom, które przyślą najciekawsze opowiadania Komisja Konkursowa przyzna nagrody.

W korespondencji prosimy o podanie danych: imię i nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia oraz telefon kontaktowy.

 

Nagrodami w konkursie są:

  • I nagroda - aparaty do mierzenia ciśnienia tętniczego
  • II nagroda - kijki nordic walking
  • III nagroda - kurtka z polaru z elementami odblaskowymi

Nagrody pocieszenia: torba na zakupy z elementem odblaskowym.

  

Pliki do pobrania

Pamiętaj!

Pamiętaj! Uważne obserwowanie drogi, pozwoli uniknąć gwałtownego hamowania.

Prezentacje

Prezentacje

Spoty do kampanii

Spoty do kampanii