Konkurs z nagrodami nr 06 - Rozstrzygnięty

Data publikacji 09.01.2014

Zwycięzcami konkursu zostali Pani Karina S. z KatowicPan Radosław P. z Ostrowa Wlkp. i internauta używający adresu jaca....@wp.pl, którego prosimy o przesłanie danych kontaktowych.

 

Prawidłowe odpowiedzi: 1 - b, 2 - b, 3 - a.

Zadanie nr 6

Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, pod warunkiem, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa lub utrudnienia ruchu pojazdów a odległość od przejścia przekracza:

a) 50 m,

b) 100 m.

 

Czy pieszy może przejść przez tory kolejowe jeśli dopiero rozpoczęto opuszczanie zapór kolejowych?

a) może,

b) ma zakaz.

Czy pieszy na chodniku ma pierwszeństwo przed rowerzystą:

a) tak,

b) nie.

 

Odpowiedzi na pytania należy przesyłać na adres internetowy: konkurs.brd@policja.gov.pl do dnia 15 stycznia 2014 roku do godziny 24.00. Spośród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi zwycięzcy będą wybierani drogą losowania.

 

Nagrody:

Nagrodą w konkursie jest torba na zakupy z elementem odblaskowym i breloczek odblaskowy. Otrzymają je trzy osoby, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie.

 

Pamiętaj!

Minimalna droga zatrzymania samochodu jadącego z prędkością 50 km/h wynosi około 30 m, a przy 100 km/h – 80 m. Samochód poruszający się z prędkości 50 km/h przejeżdża w ciągu 1 sekundy aż 14 m!!! – to jest długość trzech zaparkowanych samochodów.

Prezentacje

Prezentacje

Spoty do kampanii

Spoty do kampanii