Konkurs z nagrodami nr 09 - Rozstrzygnięty

Data publikacji 14.02.2014

Zwycięzcą konkursu została Pani Karolina K. z Wieliczki.

Wyróżniona odpowidź:

Pieszy powinien postarać się być widocznym na drodze. Widoczność zwiększa jasne ubranie, a wybitnie zwiększają elementy odblaskowe odbijające światło. Powinny być umieszczone w miejscu, w którym znajdą się w polu działania świateł samochodowych i widoczne przez kierowców nadjeżdżających z przodu i z tyłu.

Natomiast na pogorszenie bezpieczeństwa wpływa ciemne ubranie, gdyż taka osoba jest dla kierowcy praktycznie niewidoczna.

 

Zadanie  9

Jakie zasady bezpieczeństwa powinna zachować osoba piesza, która porusza się po jezdni w warunkach złej widoczności. Co zwiększa jej bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a co może wpłynąć na jego pogorszenie?

 

Odpowiedzi należy przesyłać do dnia  2 marca 2014 roku do godz. 24:00 na adres internetowy: konkurs.brd@policja.gov.pl. Komisja konkursowa oceni nadesłane odpowiedzi i wytypuje zwycięzców.

 

W korespondencji prosimy o podanie danych: imię i nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia oraz telefon kontaktowy.

 

Nagrodą w konkursie jest torba na zakupy z elementem odblaskowym, breloczek odblaskowy oraz podkładka pod mysz komputerową. Zestawy otrzymają trzy osoby, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie.

 

 

Pamiętaj!

Pamiętaj! Uważne obserwowanie drogi, pozwoli uniknąć gwałtownego hamowania.

Prezentacje

Prezentacje

Spoty do kampanii

Spoty do kampanii