Konkurs dotyczący bezpieczeństwa pieszych nr 2 - laureaci

Data publikacji 10.10.2014

Przedstawiamy laureatów konkursu nr 2 dotyczącego bezpieczeństwa pieszych. W konkursie zwyciężył Pan Rafał Gumienny z Krakowa. Kolejne miejsca zajęli: Pani Karolina Kiryjczuk również z Krakowa i Pani Justyna Lis.

Pełne wyniki konkursu sprawdzisz TUTAJ ►

 

Najwięcej ofiar śmiertelnych wśród pieszych są to osoby powyżej 60-tego roku życia. Chcielibyśmy aby seniorzy mieli świadomość jak ważną role w ruchu drogowym odgrywa widoczność. To, że pieszy widzi samochód nie oznacza, że kierowca widzi pieszego. Zwłaszcza jesień jest porą roku w czasie, której w interesie pieszych jest aby na drodze byli szczególnie ostrożni, obserwowali zachowania kierowców, nie ryzykowali wchodzenia na jezdnię gdy samochód nie zwalnia, stosowali elementy odblaskowe.

Zadanie konkursowe nr 2 dla pieszych

Udziel odpowiedzi na pytania:

  1. Jakie zachowania pieszych są według ciebie najbardziej niebezpieczne w ruchu drogowym?
  2. Jakie zachowania kierowców zagrażają bezpieczeństwu pieszych w ruchu drogowym pieszych?
  3. Wymyśl hasło związane z bezpieczeństwem pieszych uczestników ruchu.

Odpowiedzi należy przesyłać do dnia 20 października 2014 roku do godz. 24:00 na adres internetowy: konkurs.brd@policja.gov.pl. Komisja konkursowa oceni nadesłane odpowiedzi i drogą losowania wyłoni laureata.

Osoby, które przystąpią do naszego konkursu obowiązane są zaakceptować regulamin.

Uwaga ! Każdego autora hasła prosimy o  złożenie drogą elektroniczną oświadczenia, iż hasło wymyślił osobiście i posiada do niego wszelkie prawa autorskie. Ponadto oświadcza, iż wyraża zgodę na nieodpłatną publikację hasła na stronie internetowej Organizatora Konkursu oraz w formie drukowanej.

Pierwsza nagroda - kijki  do Nordic Walking, kurtka z polaru z elementem odblaskowym, torba na zakupy z elementem odblaskowym.
Druga nagroda – kurtka z polaru z elementem odblaskowym oraz torba na zakupy z elementem odblaskowym.
Trzecia nagroda – kijki  do Nordic Walking oraz torba na zakupy z elementem odblaskowym. 

  • Kurtka z polaru
  • Kijki do Nordic Walking
  • Torba na zakupy z elementem odblaskowym

Pliki do pobrania

Pamiętaj!

Nie ryzykuj! Nie przechodź (przebiegaj) na czerwonym świetle. W aglomeracjach miejskich takie zachowanie pieszych zalicza się do głównych przyczyn wypadków z ich udziałem.

Prezentacje

Prezentacje

Spoty do kampanii

Spoty do kampanii