Konkurs dotyczący bezpieczeństwa pieszych nr 3 - laureaci

Data publikacji 29.10.2014

Komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs nr 3 na projekt elementu odblaskowego. Pierwszą nagrodę otrzymał Jacek Stańczyk ze Słupska za projekt opaski odblaskowej.

Pełne wyniki konkursu i nagrodzone prace zobaczysz TUTAJ ►

 

* * *

Elementy odblaskowe odbijają padające na nie światło np. z reflektorów samochodów i dzięki temu pieszy jest dostrzegany przez kierowcę z dużej odległości.

Niemal każdy kierowca ma w zanadrzu opowieść o tym jak w ostatniej chwili zauważył pieszego, który w ciemnym ubraniu i bez odblasku tonął w mroku i co by było jak by go nie zauważył !?  Mimo tych wszystkich doświadczeń niewielu z nich po wyjściu z samochodu i ”przemianie” z kierowcy w pieszego nosi odblaski.

Miejmy nadzieję, że niektórych zmobilizuje przepis z Prawa o ruchu drogowym, który stanowi, iż: „pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku”.

Elementy odblaskowe warto nosić na każdej drodze, zarówno w mieście jak i poza miastem.  To działa i bardzo pomaga pieszym i kierowcom !

Nasz najnowszy konkurs będzie poświęcony właśnie elementom odblaskowym.

 

Zadanie konkursowe:


zaprojektuj element odblaskowy, który chciałbyś nosić: jego wygląd  - kształt, kolor,  sposób mocowania do sylwetki pieszego.

 

Prace konkursowe w formacie pliku graficznego lub wektorowego prosimy nadsyłać do 11 listopada 2014 roku na adres mailowy: konkurs.brd@policja.gov.pl.  Osoby, które przystąpią do naszego konkursu obowiązane są zaakceptować regulamin. Do zaprojektowanej pracy musi zostać wkomponowany logotyp Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy Swiss Contriburion, którego właściwą wersję kolorystyczną można pobrać na  stronie:

http://www.programszwajcarski.gov.pl/dokumenty/wytyczne_info_promo/Documents/Ksiega_znaku_Swiss_Contribution_2011.pdf.

Uczestników obowiązuje też złożenie oświadczenia, iż nadesłana praca została wykonana osobiście przez osobę, która wzięła udział w konkursie i posiada ono do niej wszelkie prawa autorskie. Ponadto oświadcza, iż wyraża zgodę na nieodpłatną publikację swojej pracy na stronie internetowej Organizatora Konkursu oraz w formie drukowanej.

Nagrody:

Pierwsza nagroda - kurtka z polaru z elementem odblaskowym, kijki  do Nordic Walking oraz torba na zakupy z elementem odblaskowym.
Druga nagroda – kurtka z polaru z elementem odblaskowym oraz torba na zakupy z elementem odblaskowym.
Trzecia nagroda – kijki  do Nordic Walking oraz torba na zakupy z elementem odblaskowym. 

 

  • Kurtka z polaru
  • Kijki do Nordic Walking
  • Torba na zakupy z elementem odblaskowym

Pliki do pobrania

Pamiętaj!

Motocykliści narażeni są na większe ryzyko wypadku niż kierowcy samochodów w podobnych sytuacjach.

Prezentacje

Prezentacje

Spoty do kampanii

Spoty do kampanii