Konkurs świąteczny z nagrodami - laureci

Data publikacji 09.12.2014

Komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs świąteczny. Osoby, które zdecydowały się wziąć udział w naszym konkursie bardzo się postarały, stąd też komisja konkursowa miała trudne zadanie. Po długotrwałej naradzie i odczytywaniu na głos pięknych życzeń, które Państwo przesłaliście na konkurs wybraliśmy zwycięzców.

Ponieważ w regulaminie konkursu nie było ograniczeń związanych z przystąpieniem do więcej niż jednego zadania konkursowego, niektórzy zdecydowali się przesłać kilka prac do kilku zadań. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie osoby, które tak się postarały, że zostały laureatami dwóch zadań konkursowych.

Poniżej zamieszczamy listę nagrodzonych osób, w najbliższym czasie uzupełnimy ją o teksty prac konkursowych.

Prosimy osoby, które znalazły na poniższej liście swoje nazwiska o podanie drogą elektroniczną adresów niezbędnych do wysłania nagród.

 

Lista laureatów:

Aparat do mierzenia ciśnienia tętniczego

 • Marcin Zemła
 • Marta Szumiejko
 • Ilona Rudzka-Zygadło

Nagroda pocieszenia - torba na zakupy:

 • Marta Dziapa
 • Mirosław Macieja
 • Marlena Cielińska-Dziadosz

Kijki Nornic Walking:

 • Karol Bednarski
 • Sylwia Hajok

Kurtka z polaru:

 • Rafał Konkol
 • K.Faruga1
 • Patrycja Toborek

Nagroda pocieszenia -  torba na zakupy:

 • Renata Sylwan
 • Emil Sadokierski
 • Agnieszka Janczak

Kask motocyklowy:

 • Dawid Grzegorczyk
 • Marcin Zemła
 • Monika Zielińska

Nagroda pocieszenia – szelki motocyklowe:

 • Monika Kierska
 • Bożena Matok
 • Marlena Celinska-Dziadosz

Rękawice motocyklowe

 • Monika Kierska
 • Katarzyna Czajka
 • Wojciech Brzęczka

 

Życzenia dla bliskich

Życzenia, które dostaliśmy były pełne troski o drugiego człowieka, który jest nam bliski. Pamiętajmy, że każdy ma osobę, na której nam zależy i chcielibyśmy aby z każdej drogo wracała cało i zdrowo do domu. Pamiętajmy o tym siadając do samochodu czy wyruszając w drogę na piechotę.

Poniżej publikujemy wybrane listy z życzeniami naszych laureatów naszego konkursu świątecznego:

* * *

Zakładasz kask, dopinasz kurtkę, zakładasz rękawice i odpalasz swoją wychuchaną maszynę w garażu, otwiera się brama i jedyne co po chwili słyszę to odgłos Twojego motocykla w dali…

Pamiętaj, że chciałabym tak samo często co wyjeżdżasz, słyszeć jak wracasz. Staram się nie myśleć o tym, że może Ci się cokolwiek stać, wyczekuję zawsze Twojego powrotu. Czasami ponosi Cię fantazja, szalejesz po mieście.

Pamiętaj, że nic Cię nie chroni oprócz ubioru, musisz mieć oczy dookoła głowy i przewidywać to, co może się wydarzyć na drodze, nie musisz gnać swoją maszyną, mogę poczekać na Ciebie kilka minut dłużej, obyś tylko wrócił cały i zdrowy. Pomyśl czasami o tym, że ktoś się o Ciebie martwi i wyczekuje Twojego powrotu. Życzę Ci, aby nigdy Ci się nic nie stało, dużo zdrowia, szerokich dróg i zawsze szczęśliwych, spokojnych powrotów do domu. Wesołych Świąt! 

Monika

* * *

Kierowco!!!
Z okazji zbliżających się Świąt i Nowego Roku życzę Ci,
szerokości,na drodze ŻADNYCH nieprzyjemności,
kiedy z daleka widzisz pieszego, zwróć szczególną uwagę na niego
przypomnij sobie jak prawo jazdy nie miałeś,
jak na drodze uważałeś!
Musisz zwolnić za wczasu, żeby nie było z tego wielkiego "BUM" i hałasu,
karetek nadjeżdżających i ludzi plączących.
Bo pamiętać o tym trzeba, że pieszego nic nie chroni
Ty masz pasy i poduszki, tonę blachy, cztery koła, a on ciało.. Takie kruche...
Kiedy dojdzie do "zderzenia" marne szanse są dla niego...
Wiec pamiętaj mój kolego, gdy pogoda nie najlepsza
ciemno juz za szybą masz, rzuca Ci się w oczy odblask
ostrożność szczególna zachować powinieneś.
Nigdy nie wiesz, jaki ruch człowiek wykona
Może przejedzie Ci przez drogę ?
Ty nie zdążysz zahamować...

W nadchodzącym roku życzę Tobie, abyś z sytuacjami takimi nie miał styczności
w życiu samych sukcesów i wiele radości!!!

Katarzyna

* * *

Drogi Kolego

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, z okazji nadchodzącego Nowego Roku 2015, a także z okazji nadchodzącego nowego sezonu motocyklowego życzę Ci aby Twoje marzenia w końcu się spełniły. Abyś mógł w końcu dołączyć do naszej grupy będąc szczęśliwym posiadaczem swojego pierwszego motocykla. Niech to nie będzie „litr” a zwykła 125 albo 250. Każdy z nas od tego zaczynał. To tak jak z małymi dziećmi, nie od razu umieją doskonale chodzić i tak samo jest ze ścigaczami, żeby jeździć taką "bestią" trzeba kilku lat a raczej tysięcy przejechanych kilometrów.

Poza tym miej „olej” w głowie, jeździj z prędkością z jaką św. Krzysztof by jeździł z Tobą, gdy łamiesz wszelkie przepisy ruchu drogowego Twój Anioł Stróż Cię opuszcza i jedziesz wtedy sam.

Życzę Ci również doskonałej pamięci a zwłaszcza, żebyś pamiętał o tym iż nie jesteś jedynym uczestnikiem Ruchu Drogowego, są też inni kierowcy, rowerzyści i piesi którzy tak samo jak i my są najbardziej narażeni na brak rozsądku innych uczestników drogi... Dlatego bądź rozsądny w każdej sytuacji, przewiduj to czego inni by mogli nie przewidzieć. Pragnę Ci jeszcze życzyć tego abyś dbał również o siebie, o swoje zdrowie, o swoje życie. „Druga skóra” nie jednemu już uratowała życie, zakładaj kombinezon także w upalne dni.

I pamiętaj o najważniejszym, Droga Publiczna to nie tor motocyklowy... Szanuj innych tak jakbyś chciał aby Ciebie szanowano. Na drodze życzę Ci jeszcze przyczepności i szerokości a przy stole rodzinnym oczywiście dużo gości...

Marcin

* * *

Drogi Tomku

Wszystkiego najlepszego Tomku! Pogodnych i wesołych Świąt! Tylko pamiętaj o umiarze, motocykliści często zapominają na drodze o ograniczeniach prędkości i ustępowaniu pierwszeństwa. Życzę Ci mile spędzonego czasu u boku Moniki, ale jak będziesz jechał, to pokaż się na oczy innym kierowcom. Taki kierowca tira często nie widzi od razu motocyklisty. Życzliwości i uśmiechu dla innych, wtedy łatwiej jest o zachowanie kultury na drodze. Zrozumienia i trochę empatii, motocykl zawsze możesz postawić na brzegu miejsca parkingowego.
Na koniec życzę Ci także spełnienia marzeń, tylko pamiętaj, że z tym należy ostrożnie, bo może się spełnić – motocykl to nie zabawka dla nierozważnych ludzi bez wyobraźni. 

Twój Przyjaciel

* * *

Droga Babciu

Niech te nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą pełne zdrowia, szczęścia, radości i miłości. Niech ta magiczna noc, ten magiczny czas będą zawsze gościć w Waszym domu. Niech droga na Pasterkę okaże się bezpieczna i niech nie będzie ostatnią drogą.

Wiem, że dla niektórych osób te całe odblaski są bez sensu i niektórzy wstydzą się ich nosić, ale to właśnie one sprawiają że jesteśmy widoczni z dużo większej odległości niż osoba która nie ma na sobie takich odblasków. Fakt, nawet odblaski nie są w stanie zapewnić nam bezpiecznego dotarcia do celu, ponieważ niektórzy uczestnicy ruchu drogowego są tak nie odpowiedzialni za swoje zachowanie że stwarzają zagrożenie na drodze dla siebie, swoich bliskich a także dla innych osób. Dlatego gdy będziesz szła na Pasterkę załóż odblaski, to normalna rzecz. W końcu zdrowie i życie to jeden z cenniejszych Skarbów jaki mamy. Idź jak najbliżej pobocza a gdy widzisz nadjeżdżający pojazd najlepiej zejdź na pobocze. W końcu to obowiązek każdego pieszego a niestety nie wszędzie są chodniki...

Życzę Ci abyś również bezpiecznie wróciła, abyś zawsze była zdrowa i nigdy się nie stresowała nawet nieprzyjemnymi sytuacjami na drodze. Szanujmy każdego uczestnika ruchu ale stosujmy tez zasadę ograniczonego zaufania. W końcu nigdy nie wiadomo kto jedzie innym pojazdem lub kto idzie za nami. Pamiętaj również o latarce abyś nigdzie nie zabłądziła. Jeszcze raz życzę tego co najlepsze...

Marcin

* * *

Wypadki drogowe to niestety przyczyna utraty zdrowia, sprawności fizycznej i dobrego samopoczucia. Chcemy zatem ogłosić konkurs, który skłoni uczestników do refleksji na temat naszego zdrowia i bezpieczeństwa w ruchu drogowym a zarazem będzie okazją do zdobycia podarunku pod choinkę dla kogoś bliskiego. Zatem weź udział w naszym konkursie i zdobądź nagrodę, która będzie prezentem  pod choinkę dla bliskiej Ci osoby.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia mówimy swoim bliskim, w różnej formie aby byli zdrowi: „zdrowych i wesołych Świąt”, „dużo zdrowia”, „dobrego zdrowia” itp. Jednym słowem pamiętamy, że zdrowie jest cennym i niezastąpionym  darem.

Wypadki drogowe to niestety przyczyna utraty zdrowia, sprawności fizycznej i dobrego samopoczucia. Chcemy zatem ogłosić konkurs, który skłoni uczestników do refleksji na temat naszego zdrowia i bezpieczeństwa w ruchu drogowym a zarazem będzie okazją do zdobycia podarunku pod choinkę dla kogoś bliskiego.

Prace konkursowe należy nadsyłać na adres mailowy konkurs.brd@policja.gov.pl do dnia 16 grudnia 2014 roku do godz. 2400, abyśmy mogli je wysłać do zwycięzców przed Bożym Narodzeniem. Osoby, które przystąpią do naszego konkursu obowiązane są zaakceptować regulamin. Ponadto musza złożyć oświadczanie, że nadesłana praca jest ich autorstwa i wyrażają zgodę na jej nieodpłatną publikacje na stronie internetowej Organizatora Konkursu oraz w formie drukowanej.

 

 

 

Podaruj aparat do mierzenia ciśnienia tętniczego 

To prezent, który zawsze z wdzięcznością przyjmą osoby w starszym wieku. Chcesz zdobyć ten aparat napisz list - rodzaj życzeń świątecznych do osoby, której miałabyś/miałbyś ochotę podarować taki aparat. W liście należy poruszyć zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym np. z bezpiecznym docieraniem do celu. Nie ma znaczenia czy osoba, której dedykujemy list z życzeniami jest pieszym czy też kierującym.

Aparat otrzymają autorzy trzech prac wyróżnionych przez Komisje Konkursową. Będą  też nagrody pocieszenia dla trzech osób, które nie zdobędą nagrody głównej tj. torba na zakupy z elementem odblaskowym.

W temacie korespondencji mailowej prosimy napisać: aparat.

 

Podaruj kijki do Noric Walking

Tego typu prezent przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które są aktywne bądź chcą być aktywne. Napisz na co powinna zwracać uwagę w ruchu drogowym osoba, która będzie odbywała marsze z kijkami. Tekst powinien zwierać życzenia nawiązujące do bezpieczeństwa.

Nagroda: dla trzech wyróżnionych autorów prac – kijki Noric Walking, nagroda pocieszenia dla trzech osób – torba na zakupy z elementem odblaskowym.

W temacie korespondencji mailowej prosimy napisać: kijki.

 

Podaruj ciepłą kurtkę z polaru

Największym wrogiem pieszych na drogach jest zła widoczność. Napisz list do kierowcy samochodu, w którym poprosisz go aby pamiętał, że piesi to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, na których trzeba szczególnie uważać podczas jesieni i zimy, przy okazji nie zapomnij o życzeniach świątecznych.

Nagroda: dla trzech wyróżnionych autorów prac – kurtka z polaru, nagroda pocieszenia dla trzech osób – torba na zakupy z elementem odblaskowym.

W temacie korespondencji mailowej prosimy napisać: kurtka.

 

Podaruj kask motocykliście

Motocykl to niebezpieczny pojazd gdy kieruje nim nieodpowiedzialna osoba. Masz motocyklistę wśród bliskich osób  napisz do niego list z życzeniami, w którym mu przekażesz  jak powinien się zachowywać w ruchu drogowym, aby nikt nie drżał o jego życie i zdrowie gdy „odpala” swój pojazd i wyjeżdża na drogę.

Nagroda: dla trzech wyróżnionych autorów prac – kask motocyklowy, nagroda pocieszenia dla trzech osób – szelki odblaskowe dla motocyklisty.

W temacie korespondencji mailowej prosimy napisać: kask.

 

Podaruj rękawice motocykliście

Napisz „swojemu” motocykliście wraz z życzeniami co Cię szczególnie drażni w zachowaniach motocyklistów na drodze i dlaczego. Poproś go aby jeździł bezpiecznie.

Nagroda: dla trzech wyróżnionych autorów prac – rękawice motocyklowe.

 • Nagrody główne

 • Aparat do mierzenia ciśnienia
 • Kijki do Nordic Walking
 • Kurtka z polaru
 • Kask motocyklowy
 • Rękawice motocykowe
 • Nagrody pocieszenia

 • Torba na zakupy z elementem odblaskowym
 • Odblaskowe szelki motocyklowe

Pliki do pobrania

Pamiętaj!

Piesi mylą dwa pojęcia – widzieć i być widocznym. Sądzą, że jeżeli widzą nadjeżdżający z przeciwka samochód lub jego światła, to i oni są widziani przez kierującego pojazdem. To błąd!

Prezentacje

Prezentacje

Spoty do kampanii

Spoty do kampanii