• Konkurs dotyczący bezpieczeństwa pieszych nr 4 - laureaci

  Konkurs dotyczący bezpieczeństwa pieszych nr 4 - laureaci

  Komisja konkursowa wyłoniła laureatów zadania konkursowego związanego z bezpieczeństwem pieszych, w którym główną nagrodą był aparat do mierzenia ciśnienia tętniczego krwi. Aparat trafi do Pana Antoniego Kulpy z Dębowa, który bezbłędnie odpowiedział na wszystkie pytania.

  Dodano: 02.12.2014 Array
 • Elementy odblaskowe ratują życie

  Elementy odblaskowe ratują życie

  Nowelizacja. ustawy Prawo o ruchu drogowym, która wchodzi w zycie 31 sierpnia 2014 roku wprowadza obowiązek posiadania elementów odblaskowych dla wszystkich pieszych – niezależnie od wieku - poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

  Dodano: 29.08.2014 Array
 • Jesienne niebezpieczeństwa

  Jesienne niebezpieczeństwa

  Pośpiech, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie bez zastanowienia na przejście dla pieszych, przechodzenie przy czerwonym świetle lub w miejscach niedozwolonych – są to zachowania, które mogą doprowadzić i bardzo często doprowadzają do potracenia pieszego.

  Dodano: 10.10.2013 Array
 • Każdy bywa pieszym

  Każdy bywa pieszym

  Pieszymi jesteśmy częściej niż rowerzystami, motocyklistami czy kierowcami. Około 30% ogółu wypadków drogowych w Polsce ma miejsce właśnie z udziałem pieszych. W zdarzeniach tych ginie ponad 1000 osób rocznie. Pieszy jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego w razie potrącenia doznaje dotkliwych obrażeń często skutkujących śmiercią lub niepełnosprawnością. W miesiącach jesienno-zimowych do wypadków dochodzi z powodu niezauważenia pieszego przez kierowcę pojazdu.

  Dodano: 09.10.2013 Array
 • Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - policyjna kampania społeczna

  Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - policyjna kampania społeczna

  Rozpoczynająca się kampania, której hasłem przewodnim jest: KIERUJ SIĘ ROZSĄDKIEM realizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, będzie się odbywała w trzech odsłonach i adresowana będzie do wszystkich uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem: motocyklistów, osób starszych (+60) i pieszych.

  Dodano: 27.09.2013 Array
 • Kampania społeczna

  Dodano: 23.09.2013 Array