• Debata społeczna ze słuchaczami Piskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

  Debata społeczna ze słuchaczami Piskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

  W Domu Kultury w Piszu (woj. warmińsko-mazurskie) 3 listopada br. odbyła się debata społeczna pod hasłem „Bezpieczna jesień życia” adresowana do słuchaczy Piskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie z seniorami przeprowadzili funkcjonariusze piskiej komendy, którzy rozmawiali na temat bezpieczeństwa na drodze i obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych oraz przestrzegali seniorów przed oszustami wyłudzającymi pieniądze różnymi metodami. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony seniorów.

  Dodano: 06.11.2014 Array
 • Senior za kierownicą

  Senior za kierownicą

  Prognozy demograficzne wskazują, że udział osób starszych w ruchu drogowym zarówno kierujących jak i pieszych będzie coraz większy. Grupa ta jest niejednorodna bardzo często decyduje o tym wiek, stan zdrowia, styl życia i aktywność. Wraz z wiekiem pojawiają się problemy z chodzeniem, widzeniem i słyszeniem.

  Dodano: 24.06.2014 Array
 • Zasmucające statystyki: seniorom nie po drodze z bezpieczeństwem

  Zasmucające statystyki: seniorom nie po drodze z bezpieczeństwem

  Z roku na rok spada liczba pieszych – ofiar wypadków drogowych. Jest jednak grupa wiekowa, która przeczy ogólnej tendencji – seniorzy. Tylko w 2012 roku odnotowano ponad 3000 wypadków, których ofiarami byli piesi powyżej 60. roku życia. Dla 454 był to ostatni spacer w życiu. W jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo w dojrzałym wieku?

  Dodano: 11.10.2013 Array
 • Seniorzy na drodze

  Seniorzy na drodze

  Za "osoby starsze" przyjęto uważać tych obywateli, którzy przekroczyli 60 rok życia, z czym nie wszyscy się godzą, bo w tym gronie mamy całe rzesze kierowców zawodowych i amatorów, bardzo dobrze funkcjonujących w ruchu drogowym. "Z wiekiem przychodzą ostrożność i rozwaga" – twierdzą słusznie. Ale też przychodzą: osłabienie wzroku i słuchu, liczne dolegliwości w tym sercowe, powodujące omdlenia czy chwilową utratę świadomości, spowolnienie refleksu, kłopoty ruchowe itd.

  Dodano: 09.10.2013 Array